Cemal Kılıç Kimdir, Aslen Nerelidir? İlahiyatçı Yazar Cemil Kılıç’ın Eğitim Hayatı ve Kariyeri

Sosyal medya paylaşımları ve yazdığı kitaplarla tanınan ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç zaman zaman yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme geliyor. Geçtiğimiz yıllarda da yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen ve hakkında soruşturma açılan Kılıç yeniden gündemde. Vatandaşlar ilahiyatçı Cemil Kılıç’ın kim olduğunu merak ediyor. Peki, Cemil Kılıç kimdir, nerelidir? Cemil Kılıç’ın eğitimi nedir, ne iş yapmaktadır? 

İşte Cemil Kılıç hakkında merak edilenler ve kitapları…

Cemil Kılıç Kimdir?

Cemil Kılıç, 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Sinoplu olan Kılıç, ilk öğrenimine Sinop’ta başlamış ve eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir. İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. 

Üniversite eğitimini de İstanbul’da almıştır. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam ve İslam Felsefesi Bölümünden mezun olmuştur.

Cemil Kılıç’ın Kariyeri

Üniversitenden sonra akademik yaşamına devam eden Cemil Kılıç, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ükleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim dalında master yapmaya başlamıştır. 

1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanmış, 2001 yılında master eğitimini tamamlamıştır. 

2022 yılının Aralık ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlik görevinde ihraç edildi. İhraç kararına itiraz eden Kılıç, 97 gün sonra sosyal medya hesabından görevine geri döneceğini duyurdu.

Cemil Kılıç’ın Kitapları

  • Kur’an ile Aldatmak – İslama Kurulan Pusu (2019)

  • Cami ve Siyaset (2020)

  • Türkçe İbadet (2021)

  • Atatürk ve Türkçenin Işığı (2022)

  • İslam Bu – Muhammedi İslam (2022)

  • İslamı Anlamak İçin Türkçe Kur’an (2023)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir