CHP’li Özkoç: Neden hâlâ iktidara oy verildiğinin muhakemesi yapılıyor

CHP Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin sonuçlarına ve parti içerisindeki son çalışmalara yönelik açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarıyla ilgili, “Büyük hayal kırıklığı var. Bunca ekonomik krize, soruna ve yaşananlara rağmen hâlâ bu iktidara nasıl oy veriliyor, bunun muhakemesi yapılıyor” diyen Özkoç, yüzde 50+1 sisteminin partileri ittifaka zorladığını ve bu durumun yerel seçimlere de etki ettiğini söyledi.

‘BU PROJE TÜRKİYE’YE DAYATILDI’

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre bu durumun kamplaşmaya sebep olduğunu kaydeden Özkoç, şöyle konuştu:

“İttifakla ilgili kimseyle görüşmeyiz, kimseyle bir araya gelmeyiz gibi bir sözümüz yok. Nerede ve nasıl gerekliyse görüşürüz, değerlendiririz. Yüzde 25+1 oyumuz var. Yüzde 50+1 olması için 26 daha gerekiyor. Aslında bu büyük bir projenin parçası. Bu proje Türkiye’ye dayatıldı. Kimileri buna Büyük Ortadoğu Projesi diyor. Ama Türkiye’ye istikrar getirmiyor.”

HER İLE BİR VEKİL

Örgütle ilgili çalışmalara yönelik de bilgi veren Özkoç, şunları söyledi:

“Aralarında eski ve yeni milletvekillerinin bulunduğu 30 arkadaşımızı 78 ilde denetimle görevlendirdik. Tüm il ve ilçeler gezildi, örgütün görüşleri alındı. Tüzük ilgili bütün il ve ilçelerin önerileri alındı ve Genel Merkez’de sisteme yüklendi. Şu anda MYK üyeleri de görüyor genel başkan da görüyor.

Üç büyük il İstanbul, İzmir ve Ankara kaldı. Onları da yakında tamamlayacağız. Genel Merkez’de örgütlerden sorumlu danışmanlık birimi de oluşturduk. Her gün bir milletvekili arkadaşımız burada nöbet tutuyor. İllerden ve ilçelerden gelen sıkıntıları dinliyoruz, çözüyoruz. Mevcut vekillerden her ile bir sorumlu atayacağız.

Her ay en azından bir ili ziyaret edip oradaki sorunları bize aktaracaklar, eksiklikleri bize bildirecekler. Görevlendirme için grup başkanlığına bildirdik bu hafta içerisinde görevlendirmeyi yapacağız. Seçime yönelik hazırlıklar yapılıyor mu örgüt çalışıyor mu, bunların bilgisi bize verilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x