ING Grubu’nda üst düzey Türk atama

ING Türkiye’nin bağlı olduğu ING Grubu’nda üst düzey atama gerçekleşti. 2017 tarihinden bu yana ING Grubu’nda farklı liderlik rolleri üstlenen Görkem Köseoğlu, 1 Eylül 2023 itibarıyla ING Grubu Global İcra Kurulu Üyesi ve CTO’su olarak atandı.

Ocak 2012’de ING Türkiye’ye katılan Görkem Köseoğlu, 2017’de ING Grubu Yapay Zekâ ve Robot Teknolojileri Global Başkanlığı’na atanmış, 2018 yılında ise Global Analitik birimini kurarak ING Grubu CAO (Chief Analytics Officer) görevini üstlenmişti.

ING Türkiye son yıllarda grubun yetenek havuzu haline gelmiş durumda. 2019 yılında o dönem ING Türkiye Genel Müdürü olan Pınar Abay da ING Grubu’nda Global İcra Kurulu Üyesi olarak atanmıştı.

BELÇİKA TARİHİNDE İLK

2022 yılında, ING Bank Belçika’nın tarihindeki ilk kadın yönetim kurulu başkanı, 44 yaşındaki Türk bankacı Pınar Abay olmuştu.

Abay, 2020’den beri bankanın başında bulunan ve yaş haddinden dolayı emekli olan Diego du Monceau’nun yerini almıştı. Daha önce ING Bank’ın Türkiye CEO’su olan Abay, 2020 yılından bu yana Hollanda merkezli bankanın Benelüks (Belçika, Hollanda, Lüksemburg) bölgesindeki faaliyetlerini yönetiyordu.

ING Bank Belçika, Pınar Abay’ın, 150 yıllık tarihinde bankanın ilk kadın yönetim kurulu başkanı olduğunu o yıllarda açıklamıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x