Karamollaoğlu: “Daha Erdoğan kısa pantolonluyken ben Erbakan Hoca’yla çalıştım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temel Karamollaoğlu’na, “Sen Erbakan’la ne zaman tanıştın? Ben Erbakan Hocam partiyi kurduğundan beri gençlik kolları başkanı oldum. Sen ise sonradan katıldın” demişti.

Karamollaoğlu, ise TV5’te ‘Gündem Türkiye’ programında Necmettin Erbakan ile olan anılarını anlatarak Erdoğan’a cevap verdi.

Karamollaoğlu’nun Erbakan Hoca ile tanışıklığını canlı yayında şu şekilde anlattı:

“Daha Sayın Erdoğan kısa pantolonluyken, o daha 13 yaşındayken ben Erbakan Hoca’yla beraber Konya’da çalıştım. 1967 yılında. Ben Erbakan’ı 1967’de tanıdım ilk defa. Odalar Birliği’ndeyken. Odalar Birliği’nde döviz dağıtımını yaparken benim gibi beş arkadaşa o görevi vermişti. Bana de tekstilde, Odalar Birliği’ne tahsis edilen dövizin dağıtımını bana bıraktı. 10-15 milyon dolarlık bir talep var, 1 buçuk milyon dolar bize verdiler ben de onu 300-500 firmaya dağıttım.

Sonra bu hakkı hükümet iptal etti. Arkasından bizim 300-500 firmaya verdiğimizi, 3-5 firmaya verdi. Ne zaman 1968. Sonra ne oldu Erbakan Hoca Odalar Birliği Başkanlığı’na aday oldu. Ben onunla beraberdim, Tayyip Bey 14 yaşına geldi. Ben onunla beraberdim. Erbakan Hoca her cuma bir yerde namaz kılar, 3-5 arkadaş bizler de onunla beraber kılarız. O günkü şartlarda beraber etli ekmek yeriz, pide yerdik. Arkasından da Erbakan Hoca, tasavvurlarını, düşüncelerini, hatıralarını anlatırdı. O kadar çok hatıra anlatırdı ki ben hepsini birden yazmaya kalksam emin olun ciltler tutar.

Biz Erbakan Hoca’yı öyle tanıdık. Ve kendisi Odalar Birliği Başkanlığı’ndan uzaklaştırıldığında, seçimler iptal edildiğinde yine yanındaydım. Ve Erbakan Hoca o zaman 1969’da ilk talimatını verdi. 1969 seçimlerinde tek olarak o kazanmıştı. Aslında daha fazla sayıda bağımsız milletvekili adayı da vardı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir