Mehmet Tezkan: Gaye Erkan dün rakamlar vererek, Nebati ve Kavcıoğlu’nun halkı kandırdığını istemeden ilan etti

Halk TV yazarı Mehmet Tezkan, Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın dünkü enflasyon raporu toplantısına ilişkin olarak yıl sonu enflasyon tahmininin yükseldiğini hatırlatarak, “Gaye Hanım dün rakamlar vererek… Nebati ve Kavcıoğlu’nun halkı kandırdığını, halka iki yıl boyunca yalan söylediklerini bilmeden istemeden ilan etti. Gaye Hanım’a göre bu yılı yüzde 58 enflasyonla kapatacağız. Ekonomistler çok iyimser tahmin diyor, yüzde 70 bekleyen de var, yüzde 80. Yüzde 80’e alışığız zaten! İktidarın söylediği gibi şerbetliyiz!” yorumunu yaptı. 

Tezkan, “Nebati/Kavcıoğlu ikilisi Saray’a şirin gözükmek için bizleri kandırdı. Bizlere yalan söyledi” dedi ve şöyle devam etti:

Merkez Bankası Başkanı’nın sunumundan çıkan sonuç şu:

“2021 yılının sonbaharında tedavüle konan Türkiye Ekonomik Modeli’nin bedelini uzun yıllar ödeyeceğiz. İşin kötüsü bu modelin mucidi, uygulamaya koyan kişisi çıkıp halktan özür dilemedi. Yüzde 52’yi cebine koydu ya… Ne Özrü?

Dikkat edin ne Erdoğan ne Bahçeli ne iktidarın diğer üyeleri artık Türkiye Ekonomik Modeli’ ni ağzına almıyor. Nebati Bakan sen çık savun bari… Korkarım, 2028 seçimlerinde Erdoğan’ın seçim vaadi yine PKK’yı bitirmek, sınırımızda terör devleti kurdurmamak ve enflasyonu tek haneye indirmek olacak!”

TIKLAYIN – Hafize Gaye Erkan ilk basın toplantısını yaptı; “faiz sebep enflasyon sonuç mu” sorusu da soruldu, Merkez Bankası enflasyon tahminini 2,6 kat yükseltti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x