Sodexo, Uluslararası Gıda Birliği ile aile içi şiddetle karşı güçlerini birleştirdi

Sodexo ve Uluslararası Gıda Birliği (IUF) ile aile içi şiddetle mücadele etmek adına ortak bir bildiriye imzaladı. Anlaşma ile dünya çapında standartlar geliştirerek farkındalığı artırmak, kurulacak platformlar ve eğitimlerle mücadeleyi desteklemek hedefleniyor. Türkiye’de yüzde 48 kadın çalışan oranıyla sektörde öncü olduklarını belirten Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Ülkemizdeki cinsiyet eşitliği temelli çalışmalarımızı globalin destekleriyle güçlendiriyoruz” dedi. 

Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmalarına göre bugün üç kadından biri fiziksel-cinsel şiddete maruz kalıyor. Aile içi şiddete “dur” demek adına harekete geçen Sodexo, Uluslararası Gıda Birliği (IUF)’la güçlerini birleştirdi. 422 bin çalışanıyla 53 ülkede hizmet veren Sodexo, Uluslararası Gıda Birliği’yle aile içi şiddete engel olmak adına ortak bir bildiri imzaladı. 

İmzalanan bildiri çerçevesinde dünya çapında standartlar geliştirilmesi ve farkındalığın artırılması amaçlanıyor. Bunun yanında kurulacak platformlar ile kişiye özel hazırlanacak eğitimlerle çalışanların desteklenmesi hedefleniyor. 

 

Zeytinoğlu: Cinsiyet eşitliğinde gidecek çok yolumuz var

Sodexo’nun globalde yüzde 54’lük kadın işgücüne sahip olduğunu belirten Sodexo Türkiye CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, “Türkiye’de yüzde 48 ile kadın çalışan ile sektörün çok üzerinde bir seviyede kadın çalışan oranına sahibiz. Bu oranı daha da yükseltmek ve cinsiyet eşitliğini geliştirmek için çalışıyoruz. Gidecek çok yolumuz olduğunu biliyoruz. Sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığımız iş birlikleriyle kadınlara ulaşıyor ve istihdam yaratıyoruz. Bunun yanında 2016’dan beri “Gelecek Atölyeleri” projemiz ile üç binden fazla öğrencinin yaşamına dokunduk. Ülkemizdeki bu çalışmalarımızı, globalin destekleriyle güçlendiriyoruz” dedi.

 

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Hakkında

Ülkemizde 1992 yılından bu yana faaliyette bulunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi AŞ, Türkiye’nin en seçkin şirketlerine ve değerli kamu kuruluşlarına yemek, temizlik, bina yönetimi, teknik mühendislik hizmetleri, resepsiyon, muhaberat hizmetleri gibi pek çok alanda hizmet sağlıyor. Sodexo’nun global vizyonunun bir parçası olarak ise ülkemizdeki operasyonlarda tedarik zinciri ve istihdamın tamamı yerel kaynak kullanarak gerçekleştiriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x