Dilan Polat ve Engin Polat’ın Lüks Arabalarının Emniyet Müdürlüğü Önünde Sergilenmesi Dillere Düştü

Geçtiğimiz gece polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Dilan Polat ve Engin Polat cephesinde yeni gelişmeler yaşandı. Polat çiftinin Çekmeköy’deki villalarının önünde duran meşhur kırmızı Ferrari, Mercedes G kasa cipin de içinde bulunduğu lüks araçlara el kondu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tüm Türkiye’nin haftalardır hatta aylardır konuştuğu Dilan ve Engin Polat ikilisi hakkında düğmeye bastı.

Gece saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul merkezli 6 ilde operasyon düzenlendi.

Daha önce soruşturma başlatılan ve şirketlerinde arama yapılan 17 şüphelinin içinde Dilan ve Engin Polat dışında Sinem Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat ve Ahmet Gün’ün de yer aldığı ortaya çıktı.

Kara para aklama, vergi kaçırma ve yasa dışı bahis gibi iddialarla gündeme oturan Polat çiftinin sosyal medyada sürekli paylaştığı lüks araçları hakkında da polis ekipleri harekete geçti.

Davayı yakından takip eden isimlerden olan Gazeteci İsmail Saymaz kaleme aldığı köşesinde, “Dilan ve Engin Polat’ın Çekmeköy’deki villalarının önünde bulunan meşhur kırmızı Ferrari ile Mercedes G kasa cip de dahil lüks arabalara polis tarafından el kondu.” ifadelerine yer verdi.

Hem Dilan Polat’ın Ataşehir’deki güzellik merkezinin hem de Çekmeköy’deki villalarının önündeki otomobiller polis ekipleri tarafından çekicilere yüklenerek götürüldü.

2.Sayfa programına konuk olan Gazeteci Emrullah Erdin, Polat ikilisinin meşhur kırmızı Ferrari marka otomobilleri de dahil olmak üzere toplam 14 aracın Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesi’nin önüne sergileneceğini söylemişti.

Polat ailesinin avukatı ise arabaların alınmasına karşı çıkarak “Şirketin tüm ulaşım araçlarına demeyin, ayakkabı da ulaşım aracı. Siz diyorsunuz ki ben ayakkabıyı öyle yorumlamıyorum” ifadelerini kullandı.

Emniyetin önüne getirilen lüks araçların plakalarının sökülmeye başladığı yönde de iddialar konuşulmaya başladı.

Önce Mercedes G kasa cipi ardından Ferrari’yi villadan alan çekicinin plakasının da “DP” olması dikkatlerden kaçmadı.

Araçların çekildiği anlara dair görüntüleri buradan da izleyebilirsiniz

Yediemin Otoparkı’na çekileceği belirtilen Polat Ailesi’ne ait lüks araçların Vatan Caddesi’nde sergilenmesine sosyal medyada sayısızca yorum yapıldı.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de merak ediyoruz.

Hadi yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x