Özcan Deniz’den Kızıl Goncalar isyanı

Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Kızıl Goncalar ilk günden beri gündemde. Tarikat-seküler aile hayatlarını konu alan diziye RTÜK inceleme başlatmıştı. Alınan kararda dizi nedeniyle Fox TV’ye yüzde üç idari para ve iki kez program durdurma cezası vermişti. Kızıl Goncalar’ın son bölümü de İdare mahkemesi ve Bölge idare mahkemesinin RTÜK’ün verdiği yayın durdurma kararını onaylaması sonrası yayınlanamadı.

“Kızıl Goncalar” sansürü Fransız basınındaGüncel

Özcan Deniz günler sonra sessizliğini bozdu. “Ahlak bekçisi değilim” diyen Özcan Deniz, Kızıl Goncalar’ın kariyerinin en ahlaklı işi olduğunu söyledi. Deniz açıklamasında “Dramatik bir şekilde ahlaksızlıkla suçlandı bu iş hem de ahlaksızlık denizinin içinden cımbızlanarak” diyerek isyan etti.

NE OLMUŞTU?

Başrollerini Özgü Namal ile Özcan Deniz’in paylaştığı Kızıl Goncalar’ın neden ceza aldığı merak konusu oldu. RTÜK “Milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” ilkesinin ihlali nedeniyle Kızıl Goncalar dizisine yayın durdurma ve para cezası verdi.

Yapım şirketi Gold Film ve FOX TV karşı dava açtı. 2 yayın durdurma cezası verdiği Kızıl Goncalar dizisine idari para cezası tutarı 9 milyon TL oldu. “Yürütmenin durdurulması” kararı alınamazsa “Kızıl Goncalar yeni bölümleri tehlikeye girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x