Su Kuyusunda Cansız Bedeni Bulunan 9 Yaşındaki Gina’nın Davası Bugün!

Kilis’te 4 Nisan’da okuldan çıktıktan sonra kaybolan 9 yaşındaki Suriyeli Gina Mercimek’in, su kuyusunda öldürülmüş olarak bulunmasına ilişkin dava Kilis 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Cinsel istismar ve canavarca hisle insan öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle yargılanan Azittin A. ve Hüseyin B. hakkında tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 19 Ocak 2024’e ertelendi.

SU KUYUSUNDA BULUNMUŞTU

Kilis’te 4 Nisan günü okuldan çıktıktan sonra haber alınamayan Suriyeli 9 yaşındaki Gina Mercimek, 12 metrelik su kuyusunda öldürülmüş halde bulunmuştu. Mercimek’in boynuna briket bağlandığı öğrenilirken olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınmıştı.

Okçular Mahallesi’nde Selvili Medrese Sokak’ta oturan Suriyeli ailenin 9 yaşındaki kızları Gina Mercimek’i bulmak için başlatılan çalışma kapsamında, aynı sokakta bulunan Hüseyin B’ye ait 2 katlı evin avlusundaki su kuyusunda arama çalışması yapıldı. Olay yerine çağrılan itfaiye ekibi, kuyudaki suyu tahliye etti.

BOYNUNA BRİKET BAĞLADI

Suyun kuyudan çekilmesinin ardından, kız çocuğunun cesedi bulundu. Ceset, yaklaşık 12 metrelik kuyudan çıkarıldı. Kız çocuğunun boynuna briket bağlandığı da öğrenildi.

Küçük kızın cesedi, otopsi için Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis ekipleri, şüpheli Hüseyin B’yi, Ekrem Çetin Mahallesi’nde kovalamaca sonucu yakaladı.

Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında olaya ilişkin Azittin A. da gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x